ÇEMAŞ YÖNETİM KURULU

Şirketimizin 17.06.2022 tarihinde yapılan 2020-2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu’nun ikisi bağımsız üye olmak üzere aşağıdaki tabloda isimleri verilen toplam dokuz kişiden oluşmasına, Yönetim Kurulu’nun üç yıl süre ile görev yapmasına karar verilmiştir. Yönetim Kurulu üyelerimizin tamamı icracı olmayan üyelerden oluşmaktadır.

Bartın 1963 doğumludur. 1981 yılında Northfield Mount Hermon School (Amerika) Lisesinden 1985 yılında da Boğaziçi üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olmuştur.
1983 yılında girdiği IŞIKLAR Holding Yönetim Kuruluna 1990 yılında başkan olmuş ve 1990 yılında itibaren IŞIKLAR Holding’e bağlı, ortaklığımız IŞIKLAR Enerji ve Yapı Holding de dahil tüm grup şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

1964'te Bartın/Türkiye doğdu.

Lise eğitimini 1985 yılında Cambridge Academy'de tamamladı.

İşletme okudu ve 1988 yılında Marmara Üniversitesi'nden mezun oldu.

1986 yılında Işıklar Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, 1990 yılında Işıklar Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili oldu, 1990 yılından itibaren Işıklar Holding A.Ş.'nin tüm iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmüştür.

1999 yılında Türkiye Genç İşadamları Derneği'ne üye oldu. Aynı yıl İstanbul Offshore Powerboating Kulübü'nü kurdu ve 2013 yılına kadar kulübün başkanlığını yaptı. Türkiye Ulusal Otorite Başkanlığı, Union International Motonautique, Dünya Powerboating Federasyonu ve IOC'de birçok yarışı komitesi başkanlığı görevlerinde bulundu.

2001 yılında Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Juan Antonio Samaranch'tan olimpik sporlara önemli katkılarından dolayı diploma aldı.

Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

İstanbul 1966 doğumludur. 1985 yılında İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nden, 1990 Yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 1991 yılında Amerika’da Southern New Hampshire University’den İş İdaresi dalında yüksek lisans derecesi almıştır. Arçelik AŞ’de satış, pazarlama ve strateji alanlarında çalışmış, Marka Yönetimi ve Pazar Araştırma Müdürlüğü yapmış, Lafarge Grubu’nda ise Lafarge Beton AŞ’de Pazarlama Müdürlüğü, Beton Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2011 yılında katıldığı Işıklar Grubu’nda Işıklar Ambalaj Pazarlama AŞ Genel Müdürlüğü ve 2019 yılı Temmuz ayından beri Grup CEO’luğu görevini sürdürmektedir. Türkiye Selüloz, Kağıt ve Ağaç Mamulleri Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyesidir.
İzmir 1945 doğumludur. Liseyi West Chester High School (Amerika) da bitirmiştir. 1970 yılında University of Strathclyde (İskoçya) dan Gemi İnşa Mühendisi olarak mezun olmuştur.
1974 yılında katıldığı IŞIKLAR Grubu' nda mühendislikten başlayıp, üst kademe yöneticiliğe uzanan bir kariyer yapmıştır.
IŞIKLAR Enerji ve Yapı Holding A.Ş Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliğinin yanında tüm IŞIKLAR Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevini yapmaktadır.
1960 Ankara doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden 1982 yılında mezun olmuştur.
1987 yılında katıldığı IŞIKLAR Grubunda iç denetçilik, IŞIKLAR İnşaat Malzemeleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı, Barkisan Holding ve IŞIKLAR Holding Finansman Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş, son olarak Metemteks Sentetik İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü ve tüm IŞIKLAR Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.
İstanbul 1990 doğumludur, İlk, orta, lise öğrenimini Koç Özel ilkokulu ve lisesinde yapmış, Berkeley College Newyork USA da İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Işıklar Holding A.Ş.de İş Geliştirme Müdürlüğü ve 2011 yılından beri yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.
İstanbul 1994 doğumludur. 2012 yılında VKV Vakfı Koç Özel Lisesi’nden 2018 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’nden mezun olmuştur. 2020 yılına kadar Işıklar Holding’in finans departmanında uzman yardımcılığı görevinde bulunmuş, 2020 yılından itibaren Yönetim Kurulu üyeliğiyle birlikte Işıklar Holding’in Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünü yapmaktadır.
Ahmet Selamoğlu, 1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri anabilim dalında ve Avrupa Birliği Jean Monnet bursu ile 1992 yılında Reading University, European and International Studies programında yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. 1994 yılında ise İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri anabilim dalında doktora programından mezun olmuştur. Amerika Birleşik Devletleri Cornell Üniversitesinde doktora sonrası çalışmalarda bulunan Sayın Selamoğlu, 1998 yılında Çalışma Ekonomisi anabilim dalında doçent unvanına hak kazanmıştır. 2004 yılında profesörlük unvanı alan Sayın Selamoğlu halen Fenerbahçe Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Ekonomi ve Finans Bölümünde öğretim üyesi ve Üniversitede rektör yardımcısıdır. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Resmi Arabuluculuk görevini yürüten Sayın Selamoğlu Türk Endüstri İlişkileri Derneği ve Türk Sosyal Bilimler Derneği üyesi, Türk Diyabet Cemiyeti yönetim kurulu üyesidir. bu yana da TURCO UK Ltd. Glasgow İngiltere Şirket Ortağı ve Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.
Ömer Serdar Kaşıkçılar, 1956 yılında İstanbul'da doğmuştur. Orta öğrenimini Ankara Mimar Kemal Ortaokulu ve Ankara Atatürk Erkek Lisesinde 1975 yılında tamamlayarak, 1979 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1980 yılında Cankurtaran Holding grup şirketlerinden Cankurtaran Yapı Malzemeleri A.Ş' de çalışmaya başlayan Ömer Serdar Kaşıkçılar, 1980- 1987 yılları arasında Cankurtaran Holding'de Mimar olarak çeşitli şantiyelerde görev yapmıştır. Halen, 1987 yılından itibaren kurucusu olduğu inşaat sektöründe faaliyet gösteren Serka Tasarım Mimarlık ltd. Şti. şirketinde kurucu ortak ve şirket müdürü olarak görev yapmaktadır.