ÇEMAŞ TALAŞLI İMALAT

Otomotiv, beyaz eşya ve makina başta olmak üzere değişik sektörlere yüksek kalitede pik ve sfero döküm parçaları üreten Çemaş, 2007 yılında gerçekleşen yeni talaşlı imalat yatırımıyla ana sanayilere doğrudan bitmiş parça tedarik edebilecek düzeye ulaşmıştır.

Her geçen gün büyümekte olan talaşlı imalat fabrikamız yatay CNC işleme merkezleri, dikey CNC işleme merkezleri, yatay CNC tornalar, dikey CNC tornalar, çok eksenli tornalama merkezleri ve uzman kadrosuyla kompleks parçaları hassas toleranslarda işleme kabiliyetine sahiptir.

45 yıllık sektör tecrübesi, ISO 9001 ve IATF 16949 kalite sistemleri doğrultusunda sürekli iyileştirmeler sağlanarak gerçekleşen süreçler sonucu yüksek bitmiş ürün kalitesi sağlanmaktadır.

İşlenmiş parçalar müşteri isteğine göre uluslararası standartlarda temizleme işlemine tabi tutulur. Otomatik yıkama ve kurutma makinası sayesinde parçalarda mikron boyutunda partikül ve mg seviyesinde temizlik standartlarına erişilebilmektedir.

Çemaş, yıllık ortalama 3.525.00 adet (7600 ton) döküm parça işlemektedir.

2011 yılında devreye alınan 2.368 m² kapalı alana sahip olan talaşlı imalat bölümü, 2022 yılında 2.236 m² alana sahip yeni ek binası ile beraber toplam 4.604 m² alana sahip olmuştur.