BAĞLI ORTAKLIKLARIMIZ VE İŞTİRAKLERİMİZ

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş., %92,08 oranında Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş. (Özışık) sermayesinde, %89,89 oranında BND Elektrik Üretim A.Ş. (BND Elektrik) sermayesinde, %9,94 oranında Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Niğbaş) sermayesinde doğrudan pay sahibidir. Özışık, Sif İş Makinaları Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. ’de %10,67 oranında pay sahibidir. Ayrıca, BND Elektrik sermayesinin %6,98’i Özışık’a, %3,13’ü Niğbaş’a aittir. Özışık, Işıklar İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş.’de % 23,60 pay sahibidir.

ÖZIŞIK
İştirakler

Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş.(Özışık), 1977 yılında kurulmuş olup, su yapıları (barajlar ve hidroelektrik santraller, sulama sistemleri, drenaj sistemleri), köprü, tünel ve yol (karayolu, otoyolla vb.) inşaatı, anahtar teslimi fabrikalar, arıtma tesisleri, alt yapı projeleri(içme suyu, kanalizasyon), boru hatları, konut ve ticari inşaatlar ana faaliyetler konuları içerisinde yer almaktadır.

NİĞBAŞ
İştirakler

Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş.("Niğbaş", "Şirket)", 1969 yılında ÇİMHOL ve İLLER BANKASI ortaklığı ile beton direk üretimi amacıyla kurulmuş ve günümüze kadar prefabrike beton ürünler ve betonarme yapı elemanları üretimini de faaliyer alanlarına dahil ederek entegre bir tesis haline gelmiştir.

HMF
İştirakler

“HMF Makina, 1958 yılında İsveç'te kurulan ve 2004 yılından bu yana distribitörlüğünü üstlendiğimiz Unicarriers Depo İçi Ekipmanlar tarafından 2006 ve 2012 yıllarında 'Dünyanın En İyi Distribütörü' ödülüne layık görülmüştür.”

SİF OTOMOTİV
İştirakler

Sif Otomotiv A.Ş. ve Sif İş Makinaları Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. nin Sif İş Makinaları Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde birleştirme işlemi 26.11.2013 tarihi itibariyle tescil olmuştur. Şirketin merkezi İstanbul dadır. Başlıca faaliyeti yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine iş makinesi tedarik etmek ve servis, yedek parça hizmeti vermektedir.

 BND ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.
İştirakler

BND Elektrik Üretim A.Ş.(BND Elektrik), 1 Nisan 2005 tarih ve 6273 sayılı T.T. Sicil Gazetesi nde yayınlanarak kuruluşu temsil edilmiş bir anonim şirkettir. Şirket in, elektrik enerjisi üretim tesisi kurulması, işletmeye alınması, kiralanması, elektrik enerjisi üretimi, üretilen elektrik enerjisinin ve/veya kapasitesinin müşterilere satışı ile iştigal etmektedir.

IŞIKLAR DÖKÜM A.Ş.